napis


ko

 

 

 

 

 

 Taniec towarzyski

Zajęcia taneczne prowadzone z dziećmi w przedszkolu to wspaniała forma ogólnorozwojowego kształtowania umysłu i ciała. Obok korzyści fizycznych niezwykle istotny jest wpływ tańca na psychikę dziecka. Muzyka pozwala dziecku otworzyć się, ośmiela, a tym samym ułatwia komunikowanie się z rówieśnikami.

Nauczanie tańca to możliwość rozwijania w dzieciach szeregu zdolności psychofizycznych od poczucia rytmu do spostrzegawczości czy koncentorwania uwagi.
Taniec to również doskonała forma modelowania prawidłowej sylwetki, a jednocześnie elementy pomocny w kształtowaniu ogłady i elegancji ruchów. Taniec to także forma kształtowania pozytywnych cech charakteru takich jak cierpliwość, wytrwałość czy odporność na zmęczenie. Taniec rozwija myślenie, wyobraźnię i inteligencję twórczą. Dla dzieci odnajdujących w tańcu talent, satysfakcję i zadowolenie, zajęcia taneczne mogą stać się przydatnym narzędziem stanowiącym podstawę do wspaniałej drogi rozwijanej w dalszych etapach edukacji.

Zajęcia taneczne prowadzone są przez instruktora ze Szkoły Tańca "BIT" dwa razy w tygodniu i są one jedną z wielu form miłego spędzania wolnego czasu.


9957
 
9959
 
9961
 
9963